oskarsroberts

Latvijas čempionāts U11 un U19, Evelatus Latvijas kauss U13, U17B un U21, aizvadīts saulainajā Valmierā, kur tikās visi labākie spēlētāji vecākajā grupā pirms dalības tikai pieaugušo sacensībās.
BU-19, zem biedrības Dārta karoga startēja, Mārtiņš Ķirkums, kurš šo čempionātu uzvarēja iepriekš, kā arī sacensībās tika izlikts kā visaugstāk stāvošais spēlētājs. Oskars Saulītis, Raimonds Kirsons, Roberts Miščenko, Edžus Meirāns un nu jau karjeru noslēgušais Jānis Iļjenko.
Puišu sacensības izvērtās par īstu šovu, jo jau otrajā kārtā galvanais favorīts un iepriekšējo čempionātu un jauniešu olimpiādes uzvarētājs Mārtiņš Ķirkums cieta zaudējumu, šoreiz stiprāks pār viņu izrādījās viņa kolēģis no turnīra pilsētas Valmieras, Rainers Zviedris. Vēl otrajā kārtā savas spēles zaudēja Raimonds Kirsons, kurš aizvadīja ļoti labu spēli pret savu kluba Robertu Miščenko, bet tomēr piekāpās ar rezultātu 21-17 un 21-15, spēcīgs pretenieks pagadījās Edžum, lai gan Edžus ir jaunākais kluba dalībinieks šajā grupā, un U19 viņš vēl varēs startēt arī nākamos gadus, zaudējums Siguldietim Alenam Zandovskim. Jānis Iļjenko zaudēja sacensību uzvarētājam Artūram Dzirkalim no Jēkabpils. Savukārt, Oskars Saulītis pārliecinoši nodemostrēja savu izcilu tehniku, un bez liekām problēmām uzvarēja citu Siguldieti Dāvi Strazdiņu. Līdz ar šādiem notikumiem trešajā kārtā, kas reizē ir arī ceturtdaļfināls iekļuva, Roberts Miščenko un Oskars Saulītis, abi jaunieši pārvarēja ceturtdaļfināla kārtu ļoti pārliecinoši attiecīgi uzvarot cita Rīgas kluba labāko spēlētāju U19 grupā Jēkabu Blumbergu 21-16 un 21-8, un attiecīgi Mārtiņa pārdarītāju Raineru Zviedri 21-13 un 21-7.
Abi treniņu biedri tikās pusfinālā, kur spraigā mačā finālā iesoļo Roberts, savukārt, Oskaram bija jāgatavojas spēlei par 3. vietu.
Sacensību beigās Roberts finālā zaudēja līdzīgā cīņa 22-20 un 21-16, savukārt, Oskars ieguva 3.vietu, kur nepieciešams bija uzvarēt Talsu cerību Kristapu Vārnu, ko viņš izdarīja sekmīgi, 21-6 un 22-20.
GU-19 savu dalību ņēma Eiprila Briede, Marija Mediņa, Megija Āboltiņa, Evelīna Miltoviča un Annemarija Priede, meitenēm konkurnce bija stiprāka, jo piedalījās Latvijas pieaugušo čempione Una Berga, kurai tas bija pēdējais U19 čempionāts, vēl bija stiprās vienaudzes Siguldiete Liāna Lenceviča, un Rīdzeniece Diāna Stognija, mūsu meitenēm šis nebūt nebija pēdējais U19 čempionāts, jo vecuma kritērijs vēl neaizpildīsies vairākus gadus, piemēram, Marijai priekšā būs vēl 4 citi U19 čempionāta, tā kā noteikti medaļas vēl tiks izcīnītas, vislabāk veicās Annemarijai, kura ceturtdaļfināla spēlē gandrīz izslēdza otrās vietas ieguvēju Liānu, piekāpās tikai trešajā setā, rezultāts: 20-22; 21-16; 21-17.
Meiteņu dubultspēlēs šoreiz tikai 4.vieta, kopā spēlējot divām stiprākajām meitenēm Annemarijai un Eiprilai, spēlē par bronzu zaudēts 2 setos 21-8 un 21-18.
Zēnu dubultspēlē pārliecinoši par Latvijas čempioniem U19 kļuva Mārtiņš Ķirkums un Roberts Miščenko, kas finālā uzvarēju Talsu duetu Patriku Kandi un Kristapu Vārnu. Uzreiz aiz medaļām palika cits mūsu puišu duets Edžus Meirāns un Oskars Saulītis, viņiem pēc laba snieguma smags zaudējums spēlē par 3. vietu 21-16; 21-15. 7. vieta Raimondam un Jānim.
Jauktajā dubultspēlē arī goda pjedestāls, otrā vieta spēlējot kopā Robertam un Eiprilai, tas arī nozīmē, ka šis Robertam bija 3. fināls U19 čempionātā neviens cits šo nesasniedza, eksperimentālajam pārim Oskaram ar Annemariju zaudējums ļoti līdzīgā spēlē pret spēcīgo Unu Bergu un Gustavu Ankravu.
U19 čempionātā kopā piedalījās 44 dalībnieki no visas Latvijas, bet mūsu klubu pārstāvēja 13 dalībnieki, kur bija vairākas medaļas, un katrs dalībnieks uzvarēja vismaz vienu spēli čempionāta, tik liela masveidība un labie rezultāti tikai liecina par treneru spēju sagatavot audzēkņus LČ U19 grupā.